تلفات ملکی

190 فرد ملکی در جریان امسال در ننگرهار کشته شده‌اند

neshananews

10 March 2021

مسوولان محلی در ولایت ننگرهار می‌گویند که دست‌کم 190 فرد ملکی در جریان سال روان خورشیدی در پی حمله‌های مسلحانه، انفجارها و ترورهای هدف‌مند در این ولایت کشته شده‌اند.

دفتر رسانه‌یی والی ننگرهار امروز (چهارشنبه، 20 حوت) با نشر خبرنامه‌یی این آمار را ارایه کرده است. بر اساس این خبرنامه، 386 فرد ملکی دیگر در جریان امسال در این ولایت زخمی شده‌اند.

این آمار ناشی از رویدادهایی است که بین ماه‌های حمل تا حوت سال روان خورشیدی در مرکز و ولسوالی‌های ولایت ننگرهار اتفاق افتاده‌اند. در این خبرنامه‌ همچنان آمده است که همۀ این غیرنظامیان در جریان حمله‌های مسلحانه، انفجارها و ترورهای هدف‌مند جنگ‌جویان گروه طالبان و شبکۀ داعش در این ولایت قربانی شده‌اند.

دفتر والی ننگرهار در ادامۀ این خبرنامه از افزایش حمله‌های هدف‌مند در این ولایت خبر می‌دهد. بر اساس معلومات این نهاد، فعالان مدنی، خبرنگاران و عالمان دین بیشتر در این حمله‌ها هدف قرار می‌گیرند.

ادارۀ محلی ولایت ننگرهار در این خبرنامه از گروه طالبان می‌خواهد که به کشتار غیرنظامیان در کشور پایان دهند. گفتنی است که بر اساس آمار کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، نزدیک به سه هزار غیرنظامی در جریان سال 2020 میلادی در افغانستان کشته شده‌اند. این ارقام نسبت به ارقام سال گذشته از تلفات غیرنظامیان در کشور 21 درصد کاهش را نشان می‌دهد.