وزارت دفاع ملی

26 جنگ‌جوی طالبان و 4 عضو شبکۀ القاعده در یک حملۀ هوایی در هلمند کشته شدند

neshananews

26 December 2020

وزارت دفاع ملی می‌گوید که در یک حملۀ هوایی هدف‌مند نیروهای ارتش در ولایت هلمند 26 جنگ‌جوی طالبان و چهار عضو شبکۀ القاعده مربوط به «شبه قارۀ هند» کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ملی امروز (شنبه، ششم جدی) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این تروریستان روز گذشته در ساحۀ «مومن خان» از مربوطات ولسوالی ناوۀ ولایت هلمند کشته شدند. خبرنامۀ توضیح می‌دهد که 15 تروریست به شمول چهار عضو شبکۀ القاعده زمانی که مشغول راه‌اندازی یک حملۀ انفجاری بودند، از سوی نیروهای هوایی کشور هدف قرار گرفته و کشته شده‌اند. این خبرنامه می‌افزاید که سه عضو دیگر شبکۀ القاعده در این حمله زخم برداشته‌اند.

در خبرنامۀ وزارت دفاع ملی همچنان آمده است که در چند حملۀ هوایی دیگر در مربوطات ولسوالی ناوۀ ولایت هلمند دست‌کم یازده جنگ‌جوی طالبان کشته شده‌اند. بر اساس خبرنامه، این جنگ‌جویان زمانی هدف حملۀ هوایی قرار گرفته‌اند که می‌خواستند یک حملۀ تهاجمی را بر مواضع ارتش راه‌اندازی کنند.

گفتنی است که اعضای شبکۀ تروریستی القاعده در مناطق زیر نفوذ گروه طالبان در حالی هدف حملۀ هوایی ارتش قرار گرفته‌اند که طالبان در توافق‌نامۀ دوحه به امریکا تعهد کرده‌اند که روابط خود را با القاعده قطع خواهند کرد. پیش از این نیز چندین عضو ارشد و رهبران این شبکۀ تروریستی در مناطق زیر کنترل طالبان در پی حمله‌های ارتش کشته شده‌اند. طالبان اما حضور اعضای شبکۀ القاعده در مناطق زیر نفوذ جنگ‌جویان این گروه را نمی‌پذیرند.