نیروهای امنیتی

27 جنگ‌جوی طالبان در قندهار کشته شدند

neshananews

09 December 2020

مسوولان محلی در ولایت قندهار می‌گویند که دست‌کم 27 جنگ‌جوی گروه طالبان در جریان یک عملیات مشترک تصفیه‌یی نیروهای امنیتی در این ولایت کشته شده‌اند.

دفتر رسانه‌یی والی قندهار امروز (چهارشنبه، نوزدهم قوس) در خبرنامه‌یی آورده است که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور روز گذشته یک عملیات تصفیه‌یی را در چهارچوب رویکرد دفاع فعال نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های ارغنداب، پنجوایی، میوند و خاکریز این ولایت به راه انداخته‌اند.

خبرنامه می‌افزاید که در جریان این عملیات نظامی دست‌کم 27 جنگ‌جوی طالبان کشته شده و هفت تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. بر اساس این خبرنامه، مقدار زیادی از جنگ‌افزارهای طالبان در جریان این عملیات به دست نیروهای دولتی افتاده است.

دفتر رسانه‌یی والی قندهار در این خبرنامه تأکید می‌ورزد که این عملیات تصفیه‌یی در چهار ولسوالی ولایت قندهار همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که درگیری‌های مسلحانه میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان برای چند روز فروکش کرده بود، اما این روزها دوباره شدت گرفته است. گزارش‌ها می‌رسانند که طالبان دوباره حمله‌های تهاجمی را بر ولسوالی ارغنداب این ولایت که هم‌مرز با شهر قندهار است، شدت بخشیده‌اند و تلاش دارند این ولسوالی را تصرف کنند. تاکنون ده‌ها خانواده از این ولسوالی به مرکز ولایت قندهار بی‌جا شده است.