فراه

29 جنگ‌جوی طالبان و 9 سرباز ارتش در فراه کشته شدند

neshananews

11 January 2021

وزارت دفاع ملی از درگیری مسلحانه میان سربازان ارتش و جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی پشت‌رود ولایت فراه خبر می‌دهد. در این درگیری 29 جنگ‌جوی طالبان و 9 سرباز ارتش کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ملی امروز (دوشنبه، 22 جدی) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این درگیری پس از حملۀ جنگ‌جویان گروه طالبان بر قرارگاه‌های نیروهای ارتش ملی در روستاهای «بلندی» و «مادگان» ولسوالی پشت‌رود ولایت فراه صورت گرفته است.

خبرنامۀ این وزارت می‌افزاید که پس از آغاز این درگیری، نیروهای هوایی ارتش جنگ‌جویان طالبان را هدف قرار داده و در نتیجۀ آن دست‌کم 29 جنگ‌جوی این گروه به شمول عبدالجبار، یکی از سرگروه‌های طالبان در این ولایت کشته شده‌اند. بر اساس این خبرنامه، هفت جنگ‌جوی دیگر طالبان در این درگیری زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر، شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان ادعا می‌کنند که شماری از نیروهای ارتش ملی نیز در جریان این درگیری کشته شده‌اند. عبدالستار حسینی، نمایندۀ مردم فراه در مجلس در نشست عمومی مجلس می‌گوید که نُه سرباز ارتش ملی در جریان این درگیری کشته شده‌اند.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

فراه در جنوب – غرب کشور یکی از ولایت‌های نسبتاً ناامن کشور به شمار می‌رود. بیشتر مناطق این ولایت گواه حضور جنگ‌جویان طالبان است.