حمله هوایی

36 جنگ‌جوی طالبان در حمله‌های هوایی ارتش در قندهار کشته شدند

neshananews

22 October 2020

فرماندهی پولیس ولایت قندهار اعلام کرده است که دست‌کم 36 جنگ‌جوی گروه طالبان در جریان حمله‌های هوایی ارتش در ولسوالی‌های میوند و معروف این ولایت کشته شده‌اند.

فرماندهی پولیس ولایت قندهار امروز (پنج‌شنبه، اول عقرب) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که نیروهای هوایی ارتش شب گذشته بر مواضع طالبان در روستاهای کوکه کاریز، مندوزی، و شلغمی از مربوطات ولسوالی میوند ولایت قندهار حمله‌های هوایی انجام داده‌اند. خبرنامه می‌افزاید که در جریان این حمله‌ها 29 جنگ‌جوی طالب کشته شده و شانزده تن دیگر زخمی شده‌اند.

بر اساس خبرنامۀ وزارت دفاع ملی دو موضع طالبان در جریان این حمله به گونۀ کامل تخریب شده است. مسوولان فرماندهی پولیس ولایت قندهار می‌افزایند که یک حملۀ هوایی دیگر ارتش در روستای لونگ از مربوطات ولسوالی معروف ولایت قندهار صورت گرفته است. به نقل از خبرنامه، هفت جنگ‌جوی طالبان در این حملۀ هوایی ارتش کشته شده‌اند.

گفتنی است که همزمان با افزایش حمله‌های طالبان در نقاط مختلف کشور، تلفات این گروه نیز به شدت افزایش یافته است. وزارت امور داخله می‌گوید که در جریان کمتر از یک ماه گذشته بیش از 800 جنگ‌جوی طالبان در سطح کشور کشته شده‌اند.