نیروهای امنیتی قندهار

46 جنگ‌جوی طالبان در قندهار کشته شدند

neshananews

20 January 2021

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که دست‌کم 46 جنگ‌جوی گروه طالبان در درگیری با نیروهای ارتش ملی در چهار ولسوالی قندهار کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ملی امروز (چهارشنبه، اول دلو) در خبرنامه‌یی آورده است که این جنگ‌جویان گروه طالبان دیروز در ولسوالی‌های ارغنداب، پنجوایی، میوند و ژیری این ولایت کشته شده‌اند.

خبرنامۀ این وزارت می‌افزاید که این جنگ‌جویان طالبان زمانی که می‌خواستند بالای قرارگاه‌های نیروهای ارتش ملی حمله‌ کنند، هدف حمله‌های پیش‌گیرانۀ سربازان ارتش قرار گرفته‌اند. بر اساس این خبرنامه، سیزده جنگ‌جوی دیگر این گروه در جریان درگیری‌های مسلحانه زخم برداشته‌اند.

بر اساس معلومات این وزارت، یک مخفیگاه، شماری از وسایط نقلیه و جنگ‌افزارهای جنگ‌جویان طالبان نیز در جریان این درگیری تخریب شده است. وزارت دفاع ملی از تلفات احتمالی نیروهای امنیتی و دفاعی در این حملۀ پیش‌گیرانه چیزی نگفته است. طالبان نیز در تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

گفتنی است که درگیری میان نیروهای ارتش و جنگ‌جویان گروه طالبان در قندهار از حدود چهار ماه به این‌سو ادامه دارد. تاکنون از کشته شدن صدها جنگ‌جوی گروه طالبان در این ولایت گزارش شده است.