وزارت دفاع ملی

50 جنگ‌جوی طالبان به شمول یک فرمانده ارشد این گروه در هلمند کشته شدند

neshananews

02 January 2021

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که دست‌کم 50 جنگ‌جوی طالبان به شمول یک فرمانده صدنفری این گروه در ولایت هلمند کشته شده‌اند.

این وزارت امروز (شنبه، سیزدهم جدی) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که عبدالسلام، فرمانده صدنفری طالبان با 50 تن از همراهانش پس از حملۀ تهاجمی این گروه بر قرارگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی ناوۀ ولایت هلمند کشته شده است. خبرنامه می‌افزاید که این فرمانده طالبان از این پیش ولسوال نام‌نهاد طالبان در ولسوالی کجکی ولایت هلمند نیز بوده است.

وزارت دفاع ملی در این خبرنامه آورده است که در یک ضد حملۀ دیگر نیروهای ارتش ملی سه ماین‌گذار این گروه در ولسوالی نادعلی این ولایت کشته شده و دست‌کم هشت جنگ‌جوی دیگر طالبان در این رویداد زخمی شده‌اند.

خبرنامۀ وزارت دفاع ملی علاوه می‌کند که هشت قرارگاه طالبان در ولسوالی گرم‌سیر و مرکز شهر لشکرگاه در کنترل نیروهای نظامی کشور درآمده‌‌اند. بر اساس معلومات این وزارت، نیروهای هوایی کشور نیز در این حمله‌ها دخیل بوده‌اند.

گفتنی است که درگیری میان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و جنگ‌جویان گروه طالبان از حدود چهار ماه به این‌سو شدت گرفته است. این درگیری‌ها همزمان با آغاز نخستین دور گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر، شدت گرفته است.