وزارت دفاع ملی

52 جنگ‌جوی طالبان به شمول پنج سرگروه آنان در هرات و قندهار کشته شدند

neshananews

09 March 2021

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که 52 جنگ‌جوی طالبان به شمول پنج سرگروه آنان در ولایت‌های هرات و قندهار کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ملی امروز (سه‌شنبه، نوزدهم حوت) با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که 31 جنگ‌جوی طالبان در جریان عملیات تصفیه‌یی ارتش در مربوطات ولسوالی زوال ولایت هرات کشته شده‌اند. بر اساس این خبرنامه، پنج سرگروه طالبان نیز در میان این کشته ‌شده‌گان شامل‌اند.

خبرنامۀ این وزارت می‌افزاید که در جریان این عملیات تصفیه‌یی شانزده جنگ‌جوی دیگر این گروه زخم برداشته و مناطق وسیعی در ولسوالی زوال هرات از وجود طالبان پاک‌سازی شده است. وزارت دفاع ملی از این مناطق به گونۀ مشخصی نام نمی‌برد.

بر اساس خبرنامۀ دیگر این وزارت، 31 جنگ‌جوی طالبان در مربوطات ولسوالی‌های ارغنداب و ژیری ولایت قندهار کشته شده‌اند. در این خبرنامه آمده است که این جنگ‌جویان گروه طالبان در دو عملیات هدف‌مند نیروهای ارتش کشته شده‌اند. در این عملیات سیزده جنگ‌جوی دیگر طالبان نیز زخمی شده‌اند.

گروه طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

قندهار و هرات از ولایت‌های نسبتاً امن کشور به شمار می‌روند. اما حمله‌های تهاجمی جنگ‌جویان گروه طالبان در ماه‌های پسین بر این دو ولایت افزایش یافته است. مسوولان نهادهای امنیتی می‌گویند که طالبان در این دو ولایت هیچ پیشرفت ندارند و بیش از 600 جنگ‌جوی آنان در درگیری‌های اخیر در ولایت قندهار کشته شده‌اند.