جنگ

7 سرباز ارتش و 5 جنگ‌جوی طالبان در بلخ کشته شدند

neshananews

06 March 2021

قول اردوی 209 شاهین از درگیری مسلحانه میان سربازان ارتش و جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی چمتال ولایت بلخ خبر می‌دهد. در این درگیری هفت سرباز ارتش و پنج جنگ‌جوی طالبان کشته شده‌اند.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی 209 شاهین می‌گوید که این درگیری نیمه‌های شب گذشته (جمعه، پانزدهم حوت) پس از حملۀ تهاجمی طالبان بالای پوستۀ لب نهر ارتش در ولسوالی چمتال ولایت بلخ صورت گرفته است.

آقای رضایی می‌افزاید که در جریان این درگیری مولوی بلال، معاون ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ با چهار تن از افرادش کشته شده است. به گفتۀ او، هفت سرباز ارتش ملی نیز در جریان این درگیری جان باخته و چهار تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

سخنگوی قول اردوی 209 شاهین خاطرنشان می‌سازد که نیروهای تازه‌نفس به محل درگیری اعزام شده و پاسگاه‌های امنیتی اکنون زیر کنترل نیروهای ارتش قرار دارد.

گروه طالبان نیز این درگیری را تأیید می‌کنند. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان ادعا دارد که بیش از ده سرباز ارتش ملی در این درگیری کشته شده‌اند و پاسگاه‌های ارتش نیز به تصرف جنگ‌جویان این گروه درآمده است.

قابل یادآوری است که درگیری مسلحانه میان نیروهای ارتش و جنگ‌جویان گروه طالبان در ولایت بلخ از چندی به این‌سو شدت گرفته است. طالبان در شماری از ولسوالی‌های این ولایت حضور فعال دارند.