کرونا

ویروس کرونا؛ در ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار جان باخته و ۲۳۴ مورد جدید ثبت شده است

neshananews

neshananews

۱۴ ثور ۱۴۰۰

وزارت صحت عامه اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته شش بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و ۲۳۴ مورد مثبت این ویروس در ۱۷ ولایت کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز (سه‌شنبه، چهاردهم ثور) با نشر آمار روزانۀ ابتلا به ویروس کرونا در کشور می‌گوید که دو – دو نفر در کابل و کنر و یک – یک نفر در ولایت‌های کندز و لغمان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته دو هزار و ۷۸ نمونۀ مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های طبی کشور بررسی شده‌اند. در این میان، ۲۳۴ مورد مثبت ویروس کرونا در ۱۷ ولایت کشور شناسایی شده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، ۸۱ مورد در ننگرهار، ۳۱ مورد در کابل، ۲۴ مورد قندهار، ۲۳ مورد در بلخ، چهارده مورد در پکتیا، سیزده مورد در غزنی، دوازده مورد در هلمند، هفت مورد در میدان وردک، چهار – چهار مورد در کنر و پنجشیر، دو – دو مورد در ارزگان، پروان و بدخشان و یک – یک مورد مثبت این ویروس در ولایت‌های تخار و پکتیکا ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۶۰ هزار و ۴۰۰ تن افزایش یافته است. از این میان ۵۳ هزار و ۲۷۲ تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و دو هزار و ۶۵۰ تن دیگری در نتیجۀ ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.