IMG-20200208-WA0018

برگزاری مسابقه رقابتی جام صلح در جوزجان

محمدجان آریا

09 February 2020

در ولایت جوزجان مسابقه رقابتی یک‌روزۀ تکواندو میان ده کلپ ورزشی زیر عنوان “جام صلح” برگزار شد.محمد اسماعیل ابراهیمی مسوول فدارسیون تکواندوی ولایت جوزجان در ارتباط به راه‌اندازی مسابقه جام صلح می‌گوید: “هدف از برگزاری مسابقۀ امروز “جام صلح” بود. چون تمام مردم از جنگ خسته‌ شده‌اند. شعار ما این بود که “ما صلح می‌خواهیم” و ورزش‌کاران در حقیقت تمثیل‌کنندگان وحدت ملی در کشوراند و ما به عنوان ورزش‌کاران از مخالفین مسلح دولت تقاضا می‌کنیم تا از جنگ و خون‌ریزی دست بردارند.”

به باور ورزش‌کاران برگزاری مسابقات ورزشی مثل فوتبال، والیبال و هنرهای رزمی وحدت ملی و حس و باور هم‌دیگر پذیری را میان شهروندان افغانستان تقویت می‌کند.
عبدالله مبارز رشتۀ تکواندو دربارۀ برگزاری رقابت‌های ورزشی می‌گوید: “من پسری هستم که در جنگ تولد و در جنگ بزرگ شده‌ام و با ورزش می‌خواهم پیام صلح را برسانم. چون ورزش‌کاران سفیران صلح‌اند.”

آقای مبارز در ولایات مختلف افغانستان در مسابقات ورزشی شرکت کرده است و خود را پیام‌رسان صلح می‌داند او آرزو دارد که روزی جنگ تمام شود و مثل همیشه در مسابقات مدال کسب کند.
مسابقه رقابتی جام صلح برای یک روز در شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان راه اندازی شد که با توزیع مدال و تصدیق‌‌نامه‌ها برای ورزش‌کاران پایان یافت.